Klima Arıza Kodları

Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Akıllı Göz Modu Nedir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Akıllı Göz Modu Nedir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

Klimada Akıllı Göz Fonksiyonu

Çoğu klimada bulunmayan bir özelliktir. Genelde Daikin markalı klimalarda bu özellik bulunmaktadır.

Akıllı göz moduna ayarlamak için kumanda üzerindeki comfort/sensör düğmesine basmalısınız. AKILLI GÖZ moduna aldığınızda akıllı göz lambası yeşil olarak yanar.

Ayrıca Bakınız.  Klima Taşıma ve Nakliye Koşulları Nelerdir?

logo

Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

Sensör konumuna bağlı olarak ortamda bulunan insanlar iç ünitenin ön kısmına yakın ise iç üniteden üflenen havaya maruz kalabilir. İnsanlar iç ünitenin ön kısmına yakın duruyorsa yahut her iki alanda duruyorsa bu durumda hem AKILLI GÖZ hem de KONFORLU HAVA ÜFLEME modlarının aynı anda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Akıllı göz sensörü insan hareketi tespit ettiğinde üfleme kanatlarını değiştirmektedir. Hava üfleme yönünü soğutma modunda yukarı doğru ısıtma modunda ise aşağı doğru ayarlamaktadır. Sensör aracılığıyla insan varlığı algılanır ise hava, panjurlar aracılığıyla direk insanlara gelmeyecek biçimde yönlendirilir. Ortamda kimse olmaz ise cihaz 20 dk. sonunda otomatik olarak sıcaklığını 2°C değiştirir bu sayede enerji tasarrufu moduna geçer.

Sensör 7 m daha uzakta hareket eden nesneleri algılamayabilir. Bu düşünce ile uygulama aralığı kontrol edilmelidir.

Ayrıca Bakınız.  Arçelik 7415a Klima Panelindeki Düğme ve Sembollerin Anlamı Nedir?

Sensörün algılama hassasiyeti; iç ünitenin bulunduğu konuma, hareket etmekte olan bireylerin hızına, sıcaklık aralığına göre değişebilmektedir.

Ayrıca bu sensör; ortam içinde bulunan evcil hayvanları, güneş ışığını, hareket etmekte olan perdeleri veya aynadan yansımakta olan ışığı da farkında olmadan insan olarak algılayabilecek özelliktedir.

Bu mod GÜÇLÜ modu sırasında devreye girmemektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi