Klima Servisleri

Klima Yeterince Soğutmuyor

Klima neden az soğutur?

Klima Yeterli Soğutma Yapmıyor

Klimayı yazın kullanmak için soğutma moduna alıyor lakin yeterli biçimde soğutma yapmadığını kafanızı yoruyorsanız eğer olabilecek arıza sebepleri şunlar olabilir:

Klima Yeterince Soğutmuyor

  • Hava filtresinde tıkanıklık olabilir

Klimanın yeterli soğutmayı yapmamasının en temel sebebidir. Genelde çok sık karşımıza çıkan bu arıza durumunda tespit sonrası filtrenin pislikle tıkalı olduğuna çoğu zaman şahit olabilmekteyiz. Filtrenin düzenli biçimde temizliği yapılırsa buna benzer sorunlar da yaşanmaz, beklenen verim de alınır. Klimanızın ön kısmındaki hava filtresini 15 günde bir sökerek yıkamalı, kurutmalı ve yerine takmalısınız. İşlemi düzenli olarak yaparsanız buna benzer sorunları yaşamazsınız.

  • Hava girişleri kapanmış olabilir

Klima kullanımında her zaman önerimiz hava girişlerinin açık olmasıdır. Klimanın hava girişi perdeler ile veya mobilyalar ile kapatılırsa eğer cihaz beklenen soğutmayı ve ısıtmayı yapamaz. Hava girişlerini kontrol edebilir, kapalı ise açabilirsiniz.

  • Oda içinde açık pencere veya kapı olabilir

Klimanın yer aldığı ve kullanıldığı mekanlarda kapı ve pencerelerin her zaman kapalı olması gerekir. Oda içinde kapı veya pencere açık ise dışarıdan sıcak hava gelir ve klima beklediğiniz performansta soğutma yapamaz.

  • Oda içinde ısıtma cihazı olabilir

Klimanın kullanıldığı oda içinde ısıtma cihazı varsa eğer klima soğutma yapmaya çalıştıkça ısıtma cihazı aracılığıyla beklenen sonucu vermeyecektir. Bundan Dolayı de yeterli soğutmayı sağlamayacak sizlere sorun yaşatacaktır. Oda içinde ısıtma cihazı var ise mutlaka kaldırmalısınız.

  • Klima gazı eksik olabilir

Klima gazının eksik olması nedeniyle de yeterli soğutma olmamaktadır. Buna benzer durumlarda gaz ölçümü yapılır, gaz eksik görülür ise gaz basımı yapılarak sorun çözülebilir.

Bu durumların yanı sıra parçalarda da sorun olabilmektedir. Yaptığınız kontrol ve işlemler neticesinde yine de beklediğiniz sonucu alamıyorsanız Klima Yeterince Soğutmuyor şikayetiniz devam etmektesa arızanın tespit edilerek onarılması yönünden uzman teknik desteğine başvurmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Gaziantep Vestel Klima Yetkili Servisi

Araç klima soğutmuyor

Klima az soğutuyor

Klima soğuk üflemiyor

Araç klima soğuk üflemiyor neden

Klima soğuk konumda sıcak üflüyor

Klima çok sıcakta Soğutmuyor

Klima bir süre sonra soğutmuyor

Yeni klima soğutmuyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi