Klima Arıza Kodları

Klima Soğutma Modunda Nasıl Çalıştırılır?

Klima Soğutma Modunda Nasıl Çalıştırılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Soğutma Modunda Nasıl Çalıştırılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Soğutma Modunda Nasıl Çalıştırılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Soğutma Modunda Nasıl Çalıştırılır?

Klimayı Soğutma Konumuna Alma

Sıcakların gelmesi ile birlikte klima kullanımındaki yoğunluk da başlamaktadır. Klimayı soğutma modunda çalıştırma hususunda bilgisi olmayan tüketicilerimiz aşağıda sunulan bilgileri inceleyebilir.

logo

Klima Soğutma Modunda Nasıl Çalıştırılır?

Klima Soğutma Modunda Nasıl Çalıştırılır?

 Klimada soğutma modu COOL veya kar simgesi ile söylenmektedir.

  • Öncelikle klima, kumanda üzerindeki ON/OFF yahut açma/kapama düğmesine basılarak açılır.
  • Daha sonra çalışır vaziyette iken kumanda üzerinden MODE yahut M tuşuna basılır.
  • COOL veya kar simgesi tercih edilir.
  • Sıcaklık ayarını yapmak için yön tuşları (▲ ve ▼ ) yahut +,- tuşları kullanılır. ▲ yahut + tuşuna basıldığında ayar artırılır, ▼ yahut – tuşuna basıldığında ayar düşürülür. İdeal soğutma ayarı 24-26°C arası olduğundan bu ayar içinde bir soğutma ayarı belirlemeniz gerekir.
  • Ayarlama ardından klima kumandası üzerinden SPEED yahut FAN tuşuna basarak fan hızını ayarlayabilirsiniz. Genelde klimalarda bulunan fan hızı:
Ayrıca Bakınız.  Galanz Klima Arıza Kodları

Düşük (LOW), Orta (MID), Yüksek (HIGH), Otomatik (AUTO) olarak adlandırılmaktadır.

Yaptığınız bu ayarlamalar neticesinde klimanız birkaç dakika sonra soğuk hava üfleyerek ortamı soğutmaya başlayacaktır. Soğutmada beklentinize yanıt alamıyorsanız veya klimanız soğutma yapmıyorsa bir problem yaşanabilir. Bu durumda servis teknik desteğine başvurmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi