Klima Arıza Kodları

Klima Neden Sigorta Attırır?

Klima Neden Sigorta Attırır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Neden Sigorta Attırır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Neden Sigorta Attırır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Neden Sigorta Attırır?

Klima Sigorta Attırıyor

Klimanızı çalıştırmak istediğinizde sigorta attırıyor ve bu durum sizleri rahatsız ediyor bunun yanı sıra endişeli oluyorsanız sorunun nedenlerini aşağıda sıralamış bulunmaktayız.

logo

Klima Neden Sigorta Attırır?

Klima Neden Sigorta Attırır?

  • Besleme kablosunda kısa devre olabilir. Kablo kontrol edilmeli ve kısa devre durumu var ise kablo değişimi yapılmalıdır.
  • Akış taşıyan kablolar bağlantı yerinden çıkmış olabilir veya kablolarda problem yaşanabilir. Kablo kontrolü yapılır yerinden çıkmış ise çıkan uç yerine takılır. Kısa devre olan kablolar tespit edilerek değiştirilir.
  • Fan motoru sargılarında kısa devre durumu olabilir. Bu durumda fan kontrol edilir. Arızalı ise veya gövdesinde kaçak var ise fan motoru değişimi yapılır.
  • Evokat (kompresör) sargılarında kısa devre durumu olabilir. Kompresör kontrol edilir, kısa devre durumu söz konusu ise değişimi yapılır ve sisteme de gereksinimi olan gaz verilir.
Ayrıca Bakınız.  Doğru ve Tasarruflu Klima Kullanmak İçin Ne Yapılmalı?

Karşınıza çıkan bu arıza durumunda elektrikçiden önce Klima Servisi teknik desteğine başvurmalısınız. Yaşadığınız sorun klimanız ile alakalı değilse uzman servis ekibi sizleri ona göre yönlendirecektir. Tavsiyemiz ise bu arıza durumunda cihaza müdahale etmemenizdir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi