Klima Bilgileri

HYK-02 Isıtma Soğutma

HYK-02 Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza HYK-02 Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. HYK-02 Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

HYK-02 Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Sayfamızda bulunan bilgiler Diamond Electric / Aura markalı klimaların bir çok modelini çalıştıran HYK-02 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

HYK-02 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç üniteyi açık konuma getirmelisiniz. Bundan dolayı “0 1” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Konum seçimi yapmak için 0 1 düğmesinin solunda bulunan tuşu kullanmalısınız. Bu tuşa bastıkça çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranında belirecektir. Kumanda ekranında “güneş” sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna geçmiş demektir.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlara art arda basarak sıcaklık derecesinde yükseltme veya düşürme uygulayabilirsiniz. Bu değişikliği de kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
  • Fan hızı seçimi yapmak isteğe göre 0 1 tuşunun sağında bulunan “pervane” sembolü olan tuşu kullanabilirsiniz. Tuşa aka arkaya bastığınızda fan hızı düzeysi yükselecektir. Ortama uygun bir üfleme hızı düzeysi belirlemeniz gerekir.
  • Isı derecesi ayarı ve fan hızı düzeysinden sonra klima ısıtmayı kısa bir sürede sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Lokanta Cafe Barlar İçin Klima Seçimi Nasıl Olmalı

HYK-02 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç üniteyi açmak gerekir. Bundan dolayı “0 1” tuşuna bir defa basmalısınız.
  • Ardından konum seçimi yapmak için 0 1 düğmesinin hemen solunda bulunan tuşu kullanmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranında görünecektir. “kar” sembolünü görene kadar bu tuşa basmanız gerekir.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi ayarı yapmanız gerekir. Bunun için “▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlar art arda bastığınızda sıcaklık derecesinde yükselme yahut düşme olacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ortama uygun ısı derecesi ayarlayabilirsiniz.
  • Fan hızı için 0 1 tuşunun hemen sağında bulunan “pervane” sembollü tuşa basmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranındaki fan hızı düzeylerinde artış olacaktır. Ortama uygun bir üfleme hızını kumanda ekranını takip ederek ayarlayabilirsiniz.
  • Isı derecesi ve fan hızı ayarından sonra klima serinliği en kısa bir sürede sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Hangi Klima Alanda Kullanılmalı?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu