Klima Bilgileri

Gree Viola Klimaların Özellikleri Nelerdir?

Gree Viola Klimaların Özellikleri Nelerdir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Gree Viola Klimaların Özellikleri Nelerdir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Gree Viola Klimaların Özellikleri Nelerdir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Gree Viola Klimaların Özellikleri Nelerdir?

Gree Viola Klima Özellikleri

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Gree Viola Serisi Duvar Tipi DC Inverter Split Klima özellikleri ile alakalıdır.

logo

Gree Viola Klimaların Özellikleri Nelerdir?

  • AKILLI DEFROST

Klima ısıtma modundayken dış ünitede oluşan ve ısı transferini engelleyen buzun eritilmesini sağlar. Defrost kontrolü cihazın verimliliğini etkilemektedir. Klasik defrost zaman ayarına göre çalışma yapar. Akıllı defrost özelliği yalnızca ihtiyaç olduğunda devreye girerek defrost zamanını kısaltmaktadır. Isıtma konforunu artırmanın bunun yanında enerji tüketimini de düşürmektedir. Defrostu yeterince hassas yönetmeyen klimaların verimliği yüksek gözükse dahi konfor düzeyleri düşük, enerji tüketimleri ise yüksek olmaktadır.

  • AKTİF KARBON FİLTRE

Aktif karbon filtre gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliğindedir. Filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten meydana gelir. Bu gözenekler aracılığıyla bir çok koku yayan ve zehirli gazlar yakalanmaktadır. Gözenek yapısının zengin olması sebebiyle havadaki kir, toz parçacıklarını fiziksel olarak tutarken havadaki kötü kokuları da kimyasal olarak parçalamakta ve yok etmektedir. Aktif karbon filtrelerin kullanım ortam havası kirliliğine ve kullanım sıklığına göre değiştirilmesi gerekir.

  • TURBO ISITMA SOĞUTMA

Uzaktan kumanda üzerinde bulunan “TURBO” düğmesine basıldığı zaman iç ortam konfor şartlarına kısa bir sürede ulaşır. Klima bu fonksiyonda ısıtma ve soğutmayı en kısa bir sürede yapmaktadır. Ortamın bi hayli hızlı bir biçimde soğutulması veya ısıtılması istendiğinde bu fonksiyon tercih edilebilir.

  • DÜŞÜK SICAKLIKLARDA ÇALIŞMA

Dış hava sıcaklığının -15°C ye kadar ulaştığı iklim koşullarında hem soğutma hem de ısıtma yapabilmektedir. Özel fan teknolojisi ve tasarımı ile 4 mevsim soğutma gereksinimi olan yerlerde yüksek verimlilik ile kullanılabilmektedir. Ayrıca soğuk hava üfleme koruması mevcuttur. Klima ısıtmaya başlarken içeri soğuk hava üflenmemesi adına iç ünite serpantin sıcaklığı hassas biçimde kontrol edilebilmektedir.

  • YÜKSEK VERİMLİ SESSİZ DIŞ ÜNİTE FANI

Özel dizayna sahip olan eksenel fan, üretildiği yüksek kaliteli malzeme sebebiyle hem daha uzun ömürlüdür hem de daha sessiz çalışma yapmaktadır. Bu da kullanıcısını kullanım sırasında rahatsız etmemektedir.

  • UYKU MODU FONKSİYONU

Uyku modu aracılığıyla iç ortam sıcaklığını otomatik soğutmada yükseltmekte, ısıtmada düşürmektedir. Bu sayese uyuyan kişi bir süre sonra üşümez veya terlemez. Bu da hem sağlıklı hem rahat hem de tasarruflu kullanım demektir.

  • YANMAZ ELEKTRİK KUTUSU

Yüksek hassasiyet ve güvenlik gerektiren anakart ve elektrik bağlantıları terminalleri, yalıtılmış metal kutu içine yerleştirilmiş durumdadır. Bunun yanında yangın güvenliği sağlanır. Ayrıca dışarıdan müdahale ve darbe de bu sayede engellenmiş olur.

  • ARIZA TEŞHİSİ

Klima normal olmayan bir çalışma durumu tespit ettiğinde sistem kullanıcı ikazr. Bu ikaz çeşitli arıza kodları ile ekranda belirir. Bunun yanında kullanıcı cihazında bir sorun olduğunu bilerek arızanın onarımı yönünden servis çağırır.

Ayrıca Bakınız.  Rubenis-Midea-Alarko R51 Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi