Klima Bilgileri

Daikin Klimada İşletim Lambası Yanıp Sönüyor

Daikin Klimada İşletim Lambası Yanıp Sönüyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Daikin Klimada İşletim Lambası Yanıp Sönüyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Daikin Klimada İşletim Lambası Yanıp Sönüyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Daikin Klimada İşletim Lambası Yanıp Sönüyor

Daikin Klima İşletim Lambası Uyarısı

Daikin klima çalışır durumdayken işletim birden durdu ve işletim lambası yanıp sönüyorsa bu durum arıza olabilir veya olmayabilir. Gereken kontrolleri yaparak sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Baymak 48 FS Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?

logo

Daikin Klimada İşletim Lambası Yanıp Sönüyor

Daikin Klimada İşletim Lambası Yanıp Sönüyor

  • Öncelikle klimanın hava filtresi kontrol edilmelidir. Filtre kirliyse eğer temizliği yapılmalı, yerine takılmalı ve cihaz yeniden kontrol edilmelidir.
  • İç ve dış ünitenin hava girişleri ve çıkışları kontrol edilmelidir. Tıkanma durumu varsa eğer mutlaka giderilmelidir.
  • Soğutucu kapatılmalı ve tüm önüne geçer kaldırılmalıdır. Ardında yeniden açık duruma getirilmeli ve kumanda ile çalıştırılmalıdır. Lamba yine de yanıp sönüyorsa eğer servis çağırılmalıdır.
  • Çoklu sistemde (bir dış ünite birden fazla iç ünite) dış üniteye bağlı olan iç ünitelerin tümünde işletim modlarının aynı olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Aynı değilse eğer tüm iç üniteler aynı işletim moduna ayarlanmalıdır. Lambanın yanıp sönme durumu yeniden kontrol edilmelidir.
  • Otomatik işletim modundayken tüm iç ünite işletim modları bir süre için soğutma veya ısıtma ayarına alınmalıdır. Sonra lamba yeniden kontrol edilmelidir.
Ayrıca Bakınız.  Bornova Klima Servisi

Belirtilen uygulamalar yahut kontroller yapıldıktan sonra lambanın yanıp sönmesi durursa eğer bu bir arıza olmadığı manasına gelmektedir. Uygulanan işlemler veya yapılan kontrollere rağmen yine de işletim lambası yanıp sönüyorsa cihazda sorun olabileceğinden servis çağırmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi