Klima Bilgileri

Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma

Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Bosch markalı bir çok klimayı çalıştırmakta olan R11HG-E / R11CG-E model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

Bosch R11HG-E / R11CG-E Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite kapalı durumdaysa kumandadan “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi açın.
  • Ardından çalışma konumu seçimi için “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa art arda basarsanız çalışma modlarına ait sembolleri kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz. Kumanda ekranını takip ederek ekranda “güneş” sembolünü görmeniz gerekir. Bu sembol belirdiğinde klima ısıtma moduna geçmiş demektir.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi belirlemek üzere “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara art arda basarak sıcaklık ayarını düşürebilir yahut yükseltebilirsiniz. Bu sıcaklık değeri kumanda ekranına yansıyacaktır.
  • Ardından fan hızı belirlemek için “FAN SPEED” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa da art arda bastıkça fan hızı kademeleri değişecektir. Kumanda ekranına bakarsanız değişen değerleri görebilir ve uygun bir fan hızını seçebilirsiniz.
  • İşlemden sonra klima ısıtma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Sanyo RCS-7S1E Isıtma Soğutma

Bosch R11HG-E / R11CG-E Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalı durumdaysa açık konuma getirmeniz gerekir. Bundan dolayı kumandadan “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klima iç ünitesini açmalısınız.
  • Daha sonra çalışma konumu seçimi için “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranına da bakarsanız farklı çalışma modlarını gözlemleyebilirsiniz. Kumanda ekranına bakın “kar” sembolü gördüğünüzde tuşa basmayı bırakın.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlaması için “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça aynı anda kumanda ekranına da bakarak ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı seçmek gerekir. Bunun için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak fan hızı kademesini değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik kumanda ekranına da yansıyacaktır. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Son işlemden sonra klima kısa bir sürede soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Beko Klimada A/CLEAN Fonksiyonu Nedir?

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu