Klima Arıza Kodları

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klima ELE.H Modu

Baymak klima kumandası üzerinde bulunan ELE.H düğmesinin anlamı ve özelliğin amacı her bir kullanıcı aracılığıyla merak edilir. Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir? konusu ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler aşağıda geniş bir şekilde olarak sunulmuştur.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Uyku Modu Nedir?

logo

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada ELE.H Fonksiyonu Nedir?

Elektriksel ısıtma (ilave ısıtıcı) özelliğidur.

Fonksiyonun Özellikleri

Bu fonksiyon ilave ısıtıcı aparatı ile cihaza ek bir ısıtma kapasitesi sağlar. Klimanın ısıtma performansını bu biçimde yükseltir.

Özellikle dış hava sıcaklığının düşük olduğu zamanlarda bu özelliğin aktif edilmesi cihazın ısıtma performansının artmasını sağlayacaktır.

Klima ısıtma modunda çalışırken kumanda üzerindeki elektriksel ısıtma fonksiyon düğmesine yani “ELE.H” düğmesine basın. Elektriksel ısıtma (ilave ısıtıcı) özelliği devreye girer. Düğmeye yeniden bastığınızda fonksiyon iptal edilmiş olur.

Ayrıca Bakınız.  Klimanın İç Ünitesi Çalışmıyor

Bu fonksiyon devreye girdiğinde veya gireceği durumda aşağıda gösterilen şartların gerçekleşmiş veya sağlanmış olması gerekmektedir:

  • Kompresör ilk devreye girdiği an termal ısıtıcı kompresör ile birlikte devreye girmektedir. 4 dk. sonra kompresör kendi ısısını sağladığında devreden çıkmaktadır.
  • Ortam ısı sensörünün algıladığı sıcaklık değeri ≤ 22°C olmalıdır.
  • Ortam ısı sensörünün algıladığı sıcaklık değeri ≥ 3°C olmalıdır.
  • İç ünite boru sensörünün algılandığı sıcaklık değeri ≤ 48°C olmalıdır.

Bilmenizi İsteriz!Ortam ısı sensörünün algıladığı sıcaklık değeri > 22°C, ortam ısı sensörünün algıladığı sıcaklık değeri < 3°C, kompresör veya iç ünite fan motorunun durması veya çalışmaması, iç ünite boru sensörünün algıladığı sıcaklık değeri > 48°C şartlarından biri meydana gelirsa eğer elektriksel ısıtma özelliği otomatik duracaktır.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kumandası Neden Arızalanır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi