Klima Bilgileri

Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma

Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Alarko Carrier MZ-916 Klima Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Alarko Carrier markalı klimaların bir çok modeline uygun olan MZ-916 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

Alarko Carrier MZ-916 Klima ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite açık değilse açmak için turuncu renkteki “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Ardından çalışma konumu seçmeniz gerekir. Kumanda üzerinde çalışma konumlarına ait semboller mevcuttur. Soldan sağa; otomatik, ısıtma, nem alma, fan ve soğutma modu sembolleri bulunur. Klima ısıtma moduna getirileceği için “MODE” tuşuna güneş sembolünün (soldan ikinci sembol) altında ▲ sembolünü görene dek bası Böylelikle ısıtma modu aktif demektir.
  • Sıcaklık dereceleri için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Tuşlara basarken kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyerek uygun bir derece seçebilirsiniz.
  • Ardından “FAN” tuşunu tercih ederek fan hızı düzeysini seçebilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranının altında bulunan fan hızı kademlerinin üzerinde ▼ sembolü belirir. Bu sembol hangi kademenin üzerinde ise klimayı o fan hızına almış olursunuz. Fan hızı kademeleri de auto yani otomatik konumdan başlar düşük, orta, yüksek şeklinde devam eder.
  • Yapılan ayarlamalardan sonra klimanın ısıtma yapmasını beklemeniz gerekir. Kısa sürede ortam sıcaklığını yükseltecektir.
Ayrıca Bakınız.  Midea Klimada Hava Akış Yönü Nasıl Ayarlanır?

Alarko Carrier MZ-916 Klima ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite açık değilse açmak için turuncu renkte olan “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Daha sonra çalışma konumu seçmek gerekir. Kumanda üzerinde çalışma modlarına ait simgeler bulunur. Soldan sağa doğru; otomatik, ısıtma, nem alma, fan ve soğutma modlarına ait simgeler mevcuttur. Klima soğutma moduna getirileceği için “MODE” tuşuna kar sembolünün (en sağdaki sembol) altında ▲ sembolünü görene dek bası Klima soğutma modunda demektir.
  • Daha sonra ısı derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilir, ortam için uygun bir derece seçebilirsiniz.
  • Daha sonra “FAN” tuşunu tercih ederek klima üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının altında bulunan fan hızı kademelerinin üst bölümünde ▼ sembolü çı Bu sembol hangi kademenin üzerinde ise klima o fan hızında demektir. Fan hızı düzeysi ise auto yani otomatik konumdan başlar, düşük, orta, yüksek şeklinde ilerler.
  • Yapılan ayarlamalardan sonra klimanın soğutma yapmasını beklemeniz gerekir. Kısa sürede ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Isı Pompası Nedir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi