Klima Arıza Kodları

Termostat Nedir? Nasıl Çalışır?

Termostat Nedir? Nasıl Çalışır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Termostat Nedir? Nasıl Çalışır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Termostat Nedir? Nasıl Çalışır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Termostat Nedir? Nasıl Çalışır?

Termostat Ne İşe Yarar?

Evaporatör sıcaklığının belli değerler içinde kalmasını elde etmekte olan bir kumanda ve kontrol aygıtı olarak bilinmektedir.

Termostat hassas uç yani kuyruk olarak adlandırılır. Kılcal borudan buluşmaktedir. Kılcal boru içinde ise R12 gazı mevcuttur. Termostatın hassas olan uç kısmı yani kuyruğu soğutma devresi ısısının kontkarakterinin sağlanacağı yere bağlanmaktadır. Set edilen yani ayarlanan ısıya bağlı olarak elektrik devresini açıp kapatmaktadır. Bunun yanında sisteme kumanda etmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klimaya Elektrik Gelmiyor

logo

Termostat Nedir?

Termostat Nasıl Çalışır?

Tüm termostatların kontak uçları mevcuttur. Ortamda bulunan ısı değişimi neticesinde otomatik olarak kontak uçları konum değiştirmektedir ve bunun neticesinde ısıtma sistemini çalıştırmakta veya durmaktadır.

Termostatlar aslına bakılırsa ortam etkisi ile konum değiştirmekte olan rölelerdir. Isı etkisi ile kontaklarının konumunu değiştirmektedir. Genelde ısı üretmekte olan ürünlerde, klimalarda, fotokopi makinelerinde ısı düzeysinin kontrolünde kullanılabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi