Klima Arıza Kodları

Split Klima Nedir? Avantajları Nelerdir?

Split Klima Nedir? Avantajları Nelerdir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Split Klima Nedir? Avantajları Nelerdir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Split Klima Nedir? Avantajları Nelerdir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Split Klima Nedir? Avantajları Nelerdir?

Split Klima Ne Demek?

Split İngilizce bir kavramdır ve ayrılmak manasına gelmektedir. Split klimaların iç ünitesi ve dış ünitesi birbirinden ayrıdır. Klimanın kompresrörü, kondanseri ve genleşme valfi dış ünitede olur. Hava üfleyen evaporatörü ise iç ünitede olmaktadır. İki ünite içinde da soğutucu sıvının geçişini bakır boru sağlamaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Klima Bakımı Neden Yapılmalı?

Konutlarda genelde mono split klima kullanılır. Mono split klimalarda bir iç ünite ve bir dış ünite bulunur. Multi split klimalarda ise birden fazla iç ünite ile tek bir dış ünite olmaktadır.

logo

Split Klima Nedir? Avantajları Nelerdir?

Split Klimaların Avantajları Nelerdir?

  • Sıcak ve soğuk havalarda en bi hayli hızlı bunun yanı sıra en verimli performansı sergilemektedir.
  • Piyasada geniş ürün yelpazesi bulunur. Yani bütçenize uygun en iyi split klimaya varabilirsiniz.
  • Split klimalar diğer klimalara nazaran daha az ses yapmaktadır. Birçoğı 26 dBA düzeysinde çalışma yapmaktadır. (kendi konulmamız bile 60 dBA dır)
  • Yakıt tasarrufu yaşamanıza yardımcı olmaktadır. Çünkü en fazla tercih edilen klima çeşididir. Ve genelde en ityi teknoloji de split klimalara yatırılmıştır. Bundan dolayı hem çevreye hem de cebinize dosttur.
  • VRF sistemlerdeki gibi komplike boru sistemi döşenmesine yahut pencere tip klima gibi zorluk yaşattıran montaja sahip değildir.
  • Kolay monte edilir. İç ve dış içinde bağlantı kurulmasıyla birlikte montaj işlemi tamamlanmış olur. Montaj masrafı da bundan dolayı diğer klimalara nazaran her zaman için daha düşüktür.
  • Estetik görüntü yönünden sizleri rahatsız etmez. Hemen her hususta ve zevke uygun split klimalar piyasadaki yerini almaktadır.
  • Kumanda ile kontrol edilebilir. Bunun yanında evinizin konforunu bireysel olarak istenen hızda sağlayabilir ve en güzel karşılığı alabilirsiniz.
  • Daha az yer kaplayarak alandan tasarruf etmenize yardımcı olmaktadır.
  • İç ünitelerin montajı yere, tavana, asma tavan aralarına yahut duvara yapılabilir.
Ayrıca Bakınız.  Tüm Odalarda Klima Kullanılabilir mi?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu