Klima Arıza Kodları

Rubenis Klima Arıza Kodları

RUBENIS KLİMA ARIZALARI

Rubenis klima arıza kodları ile alakalı olarak sizlere bu yazıyı paylaşmak istedik. Rubenis markalı klimanızda ortaya çıkan Rubenis klima arızaları ve yaşanan sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Bu sayede Rubenis klimalarda yaşanan arıza nedenlerini Rubenis klima hata kodları inceleyerek çözüm üretebilirsiniz.

Öncelikle yazımızdaki asıl amaç bilgilendirme olduğunu unutmayalım ve bu konularda yeteri kadar bilgimiz yoksa lütfen teknik servisten yardım isteyin.. Aksi taktirde kötü sonuçlar alabilirsiniz.. Bu makalemizde kullanıcılar ve teknik servisler için bazı Rubenis marka klima cihazlarının arıza kodlarını paylaşmak istedik. Arızalı olan Rubenis klima cihazlarının çözüme kavuşmasına yardım etmeye çalıştık. Rubenis klimada yaşanan arızaları kullanıcılar teknik servis çağırmadan çözebilsinler diye Rubenis klima arıza kodları yazımızı oluşturma isteği duyduk. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki çözülemeyen arıza yoktur. Üretici firmalar belirli bir zaman klima yedek parçalarını stoklarında tutmak mecburiyetindedir. Rubenis klima hata kodları hakkında teknik servis ekiplerimizin bilgisi kadar müşteri hizmetleri bölümünde çalışan personelimizde bilgilidir. Arızalar hakkında telefon desteği almak istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına klimanızdaki arıza hakkında yorum yazarak cevap bulabilirsiniz.. Klima arızalarının çözümleri hakkında daha geniş bilgiye KLİMA ARIZALARI sayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Elmadağ Klima Servisi

RUBENIS KLİMA ARIZA KODLARI

Rubenis Klima E1/E2/E3/E4 Arızası
Isı sensörü kapalı ya da kablolarda kısa devre olmuş. Arızanın teşhis ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

Rubenis Klima E6 Arızası
Harici birim koruması devrede.

Rubenis Klima E8 Arızası
Elektrostatik toz birikmesi söz konusu.

Rubenis Klima P4 Arızası
Dahili birimin hava üfleyicinin ısı derecesi çok yüksek ya da düşük. Bu durumda kompresör otomatik olarak koruma özelliği sebebi ile duracaktır. Öncelikle cihazı kapatmalı, hava filtresini sökerek temizlemelisiniz. İşlem sonrası hava filtresi kuruduktan sonra yerine takmalı ve cihazı yeniden çalıştırmalısınız. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa başka bir işlem uygulamamalı ve mutlaka uzman desteği almalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Kadıköy Klima Servisi

Rubenis Klima P5 Arızası
Harici birimin hava kondansatörünün derecesinin yüksek ya da düşük olduğunu belirtir. Bu durumda kompresör koruma özelliği sebebi ile çalışmasını otomatik durduracaktır. Öncelikle cihazı kapatmanız gerekmektedir. Daha sonrasında hava girişine engel olan bir cisim olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Cihazın hava girişini engelleyen cisimleri kaldırmanız hava girişini açmanız gerekmektedir. İşlem sonrası cihazı yeniden açmayı deneyin. Arıza durumunda düzelme olursa kullanıma devam edin. Düzelme olmazsa mutlaka Rubenis Klima Servisi ile görüşerek yardım alın.

Ayrıca Bakınız.  Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Rubenis Klima P9 Arızası
Buz çözücü ya da ılık hava kontrolü kapalı. Cihaz buz çözme işlemini tamamladığı zaman otomatik olarak yeniden çalışma yapacaktır. Ya da dahili birimin ısı değiştiricisinin ısı derecesinde yükselme olacaktır. Cihaza müdahale etmeden bir süre kadar beklemelisiniz. Düzelme olmaz ise servis desteği alabilirsiniz.

Rubenis Klima E9 Led Yanıp Sönüyor

Rubenis Klima resetleme

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi