Klima Bilgileri

Olefini OLE-48FS Isıtma Soğutma

Olefini OLE-48FS Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Olefini OLE-48FS Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Olefini OLE-48FS Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Olefini OLE-48FS Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Makalemizde açıkladığımız bilgiler Olefini OLE-48FS / OLE-42FSDCC Salon Tipi Klima Kumandası ile alakalı bilgilerdir.

logo

Olefini OLE-48FS Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • İç ünite kapalı durumdaysa eğer kumandayı iç üniteye doğru tutarak “ON/OFF” tuşuna bir kez basın. Klima iç ünitesi açılacaktır. İç ünite açık durumdaysa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
 • Isıtma moduna geçmek için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa art arda başaranız kumanda panelinde bulunan çalışma modlarının (AUTO, COOL, DRY, HEAT, FAN) yanında ← işareti belirecektir. Bu işaret hangi çalışma modunun sağında yer alırsa cihaz o çalışma moduna geçmiş olur. Cihazı ısıtma moduna alacağınız için “HEAT” yazısının sağında ← olana dek bu tuşa basın. Ok işareti HEAT yazısını gösterdiğinde cihaz ısıtma moduna alınmış olur.
 • Ardından sıcaklık ayarlaması için “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşları kullandıkça ayarlanan sıcaklık değerini kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
 • Oda sıcaklığı ayar aralığı 16-32°C arasıdır.
 • İdeal sıcaklık ayarından sonra cihazın üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bunun için de “FAN SPEED” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını takip edin fan hızı kademelerinde değişiklik olacaktır. Bu değişikliği takip ederek uygun bir fan hızı ayarı uygulayabilirsiniz.
 • İşlemlerden sonra klima kısa bir sürede ortam sıcaklığını yükseltecek, ısıtma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Isı Pompası Nedir?

Olefini OLE-48FS Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Öncelikle iç ünite kapalı durumda ise kumanda üzerinde bulunan “ON/OFF” tuşuna 1 defa basın ve klima iç ünitesini açın. Ünite zaten açıksa bu işlemi uygulamayın.
 • Soğutma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumanda panelinde bulunan çalışma modlarının (AUTO, COOL, DRY, HEAT, FAN) yanına bakın ← işareti olacaktır. ← işareti hangi yazıyı gösteriyorsa klima o moda alınmış olur. Klimayı soğutma moduna alacağınız için ← işaretinin “COOL” yazısının hizasında belirmesi gerekir. O yüzden ← işareti COOL yazısının hizasında görülene kadar bu tuşa basmaya devam edin. Böylelikle klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
 • Daha sonra sıcaklık ayarlaması için “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça da kumanda ekranına bakarak ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
 • Oda sıcaklığı için yapabileceğiniz ayar aralığı 16-32°C arasıdır.
 • Sıcaklık ayarından sonra fan hızı için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri değişir ve kumanda ekranından bu kademeleri takip edebilirsiniz. Ortam için uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
 • İşlemlerden sonra klima kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürecek, soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Sharp AY-AH Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi