Klima Arıza Kodları

Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri

Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri

Klimayla Isınırken Tasarruf Etme

Klimayı kış aylarında odanızı ısıtmak için kullanıyorsanız dikkat! Yanlış kullanım sebebiyle elektrik tüketimini artırabilir ve faturalarınızın daha yüksek gelmesine neden olabilirsiniz. Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri aşağıdaki paylaşımımızda belirtmiş yer alıyoruz. Önerileri mutlaka dikkate alınız.

Ayrıca Bakınız.  Bunları Biliyor muydunuz?

logo

Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri

Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri

  • Kış öncesi klimanızın bakımını mutlaka yaptırın. Bakımlar mühim uygulamalardır. Bunun yanında cihazınız beklediğiniz sonucu verecektir. Aynı zamanda arızası var ise kış öncesi onarılmış olur sizler de bu anlamda sorun yaşamamış olursunuz.
  • Dışarıdan gelecek soğuk havayı engelleyin. Klima kullanılan odadaki cam ve pencere açık olmasın. Açık ise kapatın.
  • Pencere veya kapı aralarından soğuk hava sızıntısı var ise bant geçirebilir veya olabilecek olan iyileştirmeyi uygulayabilirsiniz. Pencere ve kapı aralarına silikon yaptırmanızı da tavsiye edebiliriz.
  • Gündüzleri güneş ışınına maruz kalan odadaki pencereyi açın. Bunun yanında odanız az da olsa ısınır ve klima odanızı ısıtmak için fazladan çaba sarf etmeyerek tasarrufu yaşamanıza yardımcı olmaktadır.
  • Binanızdaki ısı yalıtımı mühimdir. Günümüzde çoğu binada ısı yalıtımı mevcuttur fakat eski binalarda olmamaktadır. Mümkün ise binanıza ve daireniz içine ısı yalıtımı yaptırabilirsiniz. Isı yalıtımı hem ısınma hem de soğutmada büyük tasarrufun yaşanmasına etmendir.
  • Evde olmadığınız anlarda klimanın zamanlayıcısını ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcıyı evde olmadığınız vakit çalışmaması, eve gelmeye yakın vakit çalışması şeklinde ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında klimanız yok yere çalışmaz ve yakıt tüketimi de daha az olur.
  • Klimanızın filtresini düzenli aralıklarla temizleyin. Filtre temizliği alınan sonucun hem iyi hem de sağlıklı olmasına neden olmaktadır. Bunun yanında klimanız siz değerli okurlarımıza beklediğiniz performansı sergileyerek tasarrufu yaşattırır.
  • Odanıza veya klima kullanacağınız alana uygun kapasitede klima tercih edin. Klima kapasite yönünden ne çok büyük ne de çok ufak olsun. Kapasite seçimi hususunda uzman servis veya bayilerden bilgi alabilir tercihlerinizi ona göre yönlendirebilirsiniz. Yüksek kapasite de düşük kapasite de beklentinize yanıt almamanıza neden oluyorken yakıt sarfiyatı da yaşatabilmektedir.
Ayrıca Bakınız.  Fan Motoru Çalışıyor Ama Klima Isıtma Soğutma Yapmıyor
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu