Klima Arıza Kodları

Klimada Uyku Modu Nedir?

Klimada Uyku Modu Nedir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Uyku Modu Nedir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Uyku Modu Nedir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Uyku Modu Nedir?

Klimalarda Sleep Modu

Klimaların genel marka model ve çeşitlerinde uyku modu özelliği bulunmaktadır.

logo

Klimada Uyku Modu Nedir?

Klimada Uyku Modu Nedir?

Bu fonksiyon çoğu model ürünlerde “SLEEP” adı ile bilinir. Bazı klimalarda “ay ve yıldız sembolü” bazı klimalarda “ay sembolü” ile de söylenmektedir.

Klima uyku modunda çalıştırıldığı zaman sıcaklık ortamda uyuma durumuna uygun konfor şartlarına geçer. Mesela klima yatak odasında monteli olur ise uyku modu çok daha mühim bir özellik haline gelir. Uyku moduna alınan bir klima hava akımını ve ortam sıcaklığını uyuyan insanı rahatsız etmeyecek biçimde otomatik olarak ayarlar.

Ayrıca Bakınız.  Klima Ömrü Kaç Yıldır?

İnsanlar uyuduğu zaman vücut sıcaklığı ortalama 1-2°C kadar düşmektedir. Bu durumda oda sıcaklığının sabit kalması insanın uykusunun bölünmesine bunun yanı sıra kaliteli bir uyku sürecinin sağlanmamasına neden olabilir.

Uyku moduna ayarlanan bir klima yarım saat sonra 1°C, 1 saat sonra 2°C kadar sıcaklığı yükseltmektadır. Ortamda bulunan ve uyuyan insanlar bu özellik aracılığıyla vücut sıcaklığı düşse dahi ortam sıcaklığının artması ve hava akımının düzenlenmesi sebebiyle üşümeden fazla daha sorunsuz bir uyku uyuyabilir.

Uyku modu ayarlamasından 6 saat sonra klima kendini kapatmaktadır. Bundan dolayı ortamda bulunan insanın klimayı kapatmak için uykusunu bölmeye gerek kalmaz.

Ayrıca Bakınız.  Kompresör Çalışıyor Ama Klima Soğutmuyor

Bu programlama özelliği olan klimaların en mühim tarafı ise; gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçmek ve uykuyu daha kaliteli bir hale getirmektir. Bu da hem cebiniz hem de sağlığınız yönünden mühimdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi