Klima Arıza Kodları

Klima Ömrü Kaç Yıldır?

Klima Ömrü Kaç Yıldır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Ömrü Kaç Yıldır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Ömrü Kaç Yıldır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Ömrü Kaç Yıldır?

Klima Kullanım Ömrü Kaç Yıldır?

ASHRAE aracılığıyla yapılan araştırmaya göre bir klimanın ortalama ömrü 10-14 yıl arasıdır. Lakin klimayı daha uzun süre veya daha kısa süre kullanmak tüketicinin elindedir.

ASHRAE Kimdir?

Tesisat mühendisliği hususunda standartlar üretmekte olan bir kurumdur. Kurumun tespit ettiği standartlar ise tüm dünya çapında kabul görülmekte ve güvenilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Alarko Carrier Gold Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

logo

Klima Ömrü Kaç Yıldır?

Klima Ömrü Nasıl Uzatılır?

  • Çok düşük sıcaklıkta çalıştırılmazsa,
  • 15 günde bir kez filtresi düzenli olarak temizlenirse yahut temizlettirilirse,
  • Bakımları yılda iki kez düzenli olarak tam teşekküllü uzman servis ekibi aracılığıyla yapılırsa,
  • Sürekli çalıştırılmazsa, talep halinde çalıştırılırsa daha uzun süre kullanılabilir.

Özellikle de rutin kontrol ve bakımı yapılan her tür klima daha uzun seneler boyunca çalışabilmektedir. Ülkemizde genelde bakım ve kontrol gibi uygulamalar ihmal edilmektedir. Çoğu kullanıcı klima arızalanmadan servis bile çağırma gereği duymamaktadır. Hatta kliması arızalansa bile servis çağırmadan onarmaya çalışan bir çok kullanıcımız da mevcuttur.

Ayrıca Bakınız.  Güngören Klima Servisi

Buna benzer durumlar klima ömrünün kısalmasına yol açar. Klima ömrünü uzatmak ise yukarıda gösterilen şıkların dikkate alınıp uygulanmasına bağlıdır. Sizler de klimanızı daha uzun seneler boyunca sorunsuz kullanmak istiyorsanız eğer önerilerimizi özen göstermelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi