Klima Arıza Kodları

Klima Isıtmadan Soğutmaya Geçmiyor

Klima Isıtmadan Soğutmaya Geçmiyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Isıtmadan Soğutmaya Geçmiyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Isıtmadan Soğutmaya Geçmiyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Isıtmadan Soğutmaya Geçmiyor

Klima Soğutmaya Geçmiyor

Kış dönemi bitip yaz dönemine geçişlerde klimanızda sorun oluşuyorsa olabilecek nedenleri siz değerli okurlarımız için sıralayalım. Klima ısıtmadan soğutmaya geçmiyor ise işte nedenleri:

logo

Klima Isıtmadan Soğutmaya Geçmiyor

Klima Isıtmadan Soğutmaya Geçmiyor

  • Termostat kontrol edilir, arızalı görülür ise sıfırı ile değişimi yapılır,
  • Kar eritici röle çalışmıyor olabilir veya elektronik devrede problem yaşanabilir. Kontroller yapılır arızalı parça tespit edilerek çözüm sağlanır,
  • Dört yollu vana veya bu işi yapmakta olan valflerde problem olabilir. Bu durumda dört yollu vana veya işlev sağlayan diğer valfler kontrol edilir, arızalı görülür ise değişimi yapılarak sorun çözümlenir.
Ayrıca Bakınız.  İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

Bu arıza durumunda tespit ve müdahale mutlaka işin uzmanı aracılığıyla yapılmalıdır. Arıza durumuna kullanıcı olarak müdahale etmemenizi, müdahale için ise uzman desteği almanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi