Klima Arıza Kodları

Klima Hangi Modlarda Çalışır?

Klima Hangi Modlarda Çalışır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Hangi Modlarda Çalışır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Hangi Modlarda Çalışır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Hangi Modlarda Çalışır?

Klima Hangi Konumlarda Çalışır?

Klimalar genelde ısıtma ve soğutma modu ile bilinir. Yalnız mekanların yalnızca ısıtılması yahut soğutulması için değil farklı işlevler için de kullanılmaktadır. Klimanın Hangi Modlarda Çalışır? sorusunun yanıtını merak edenler aşağıdaki bilgileri inceleyebilir.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor

logo

Klima Hangi Modlarda Çalışır?

Klima Hangi Modlarda Çalışır?

  • Soğutma Modu

Yaz dönemlerinde veya sıcak geçen günlerde kumanda üzerinden kar simgesi seçilir ve klima soğutma modunda çalıştırılmış olur. Ortam ve dış hava sıcaklığına göre bir ısı belirlenir ve ayarlanan ısıda ortamı kısa bir sürede soğutur.

  • Isıtma Modu

Soğuk geçen kış günlerinde kumanda üzerinden güneş simgesi seçilir ve klima ısıtma modunda çalıştırılmış olur. Dış ortam ve iç ortam ısısına göre ısı ayarını kullanıcı belirler. Ayarlanan ısıda klima ortamı ısıtmaya başlar.

  • Otomatik Çalışma Modu

Ayarlanan (set edilen) sıcaklık değerine bağlı olarak klimanın ısıtma ve soğutma modunda otomatik çalışması sağlanır. Cihaz oda sıcaklığını algılar, fan hızı ve sıcaklığı otomatik olarak kontrol eder.

  • Nem Alma Modu

Sıcaklığın düşük nemin ise yüksek olduğu zamanlarda ortamı fazla soğutmadan nemi azaltmak amacı ile kullanılan bir moddur. Nemli geçen günlerde klimanın nem alma modunda çalıştırılması önerilmektedir.

  • Fan Modu

Oda sıcaklığını değiştirmeksizin havanın sirküle edildiği moddur. Ortam havasını değiştirmeden havanın sirkülasyonu adına bu modda çalıştırmanız gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klimaya Elektrik Gelmiyor
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu