Klima Arıza Kodları

Klima Filtreleri ve Özellikleri

Klima Filtreleri ve Özellikleri, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Filtreleri ve Özellikleri ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Filtreleri ve Özellikleri ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Filtreleri ve Özellikleri

Klimada Bulunan Filtrelerin Özellikleri

Klimalarda 2 adet filtre bulunmaktadır. Bunlar Elektrostatik Filtre ve Aktif Karbon Filtre’dir.

logo

Klima Filtreleri ve Özellikleri

Elektrostatik Filtre ve Özellikleri

Havada bulunan toz ve zerrecikleri bunun yanı sıra yumuşak polietilen çerçeveleri yakalama özelliğindedir. Görevi sebebiyle ısı değiştirici üzerinde dış ortam etkenlerinin birikmesini önüne geçer. Değişimi yapılamaz. Bu nedenle de temizliğinin ihmal edilmeden düzenli olarak yapılması tavsiye edilmektedir. Uygulama için yani filtrenin temizlenmesi için uzman yardımı almak şarttır. Temizleme işlemi basınçlı su ve klima kimyasalı ile yapılmaktadır. Filtrenin bilinen en temel özelliği elektriklenme sebebiyle bazı mikroorganizmaları yakalıyor olmasıdır. Bu durum da sizlerin sağlık yönünden sorun yaşamamasına neden olmaktadır. Doğru kullanım sağlandığı sürece ve bakımları düzenli olarak uzmanı aracılığıyla yapıldığı sürece sorun yaşamazsınız.

Aktif Karbon Filtre ve Özellikleri

Ortamdaki mevcut kötü kokuları yok etme özelliğindedir. Kötü kokular ile birlikte ortamdaki sigara kokusunu da yok edebilir. En temel özelliği ise mikroskobik tanecikleri yakalıyor olmasıdır. Bu durum da sağlık poblemleri yaşamamanıza neden olmaktadır. Temizliği 15 günde bir yapılmalıdır. İşlem kullanıcı aracılığıyla da yapılabilir. Temizliği düzenli yapıldığı sürece ortamda daha sağlıklı hava meydana gelir. Temizliği düzenli yapılsa da yapılmasa da 3 ile 6 y içinde değişimi yapılmalıdır. Değişimi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu