Klima Arıza Kodları

Klima Buz Tuttu Isıtmıyor

Klima Buz Tuttu Isıtmıyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Buz Tuttu Isıtmıyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Buz Tuttu Isıtmıyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Buz Tuttu Isıtmıyor

Klimanın Buz Tutup Isıtmaması

Klimalar çalışma sistemi gereği iç ortamda ısıtma yaparken dış makinede soğutma yapmaktadır. Yazın soğutma modunda çalışmanın tam tersi ısıtma modunda olmaktadır. Havaların soğuk geçtiği sonbahar kış mevsimlerinde hava sıcaklıkları 5-7°C ‘nin altına düşebilmektedir. Yağışlı havalarda hissedilen sıcaklık her zaman daha düşük olur. Kuru bir termometre 5°C yi gösterirken hissedilen sıcaklık -1 olabilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Yer Tavan Tipi Klima Nedir?

Soğuk havada nasıl elimizi soğuk suya değdirdiğimizde ürperti geliyorsa klimalar da hissedilen soğuk havayı hissetmektedir. Soğuk ve nem oranı yüksek olduğu zaman buzlanma kaçınılmaz bir durumdur. Buzlanma gibi durumlarda ise klimalar durur, kendini eritmeye başlar. Yani defrost uygulamasına geçer.

logo

Klima Buz Tuttu Isıtmıyor

Daha Az Defrost İçin Ne Yapmak Gerekir?

  • Klimayı ısıtma modunda çalıştırıp ayarı çok yüksek tutmamak gerekir. İdeal ısıtma ayarı 22-24°C civarıdır. Klima yüksek ısıda çalıştırılmazsa arada bir durur nefes alır.
  • Dış ünitenin önü açık olsun. Hava üflemesine engel olacak her tür eşyayı kaldırın.
  • Dış ünitenin arkası rahat olsun. Hava almasını engelleyecek biçimde monteli olmasın.
  • İç ünite filtresini düzenli olarak temizleyin.
  • Dış ünitenin alt kısmına mecbur kalmadıkça drenaj tapası hortumu takılmasın. Suyun serbest akması sağlansın. Mecbur kalındığında ise suyun rahat aktığından, hortum yahut tapanın tıkalı olmadığından emin olmanız gerekir.
  • Klima defrost işlemine geçtiğinde klimayı kapatmayın. Bir süre kadar bilave edin. Defrost sonrası klima ısıtmaya sürecektir. Bazı klimalarda defrost modunda ısıtma devam ederken bazı klimalarda soğutma olabilir. İşlemin bitmesini bilave edin.
Ayrıca Bakınız.  Zeytinburnu Klima Servisi

►► Klimanın marka modeli veya çeşidi ne olursa olsun dış ortam koşullarına göre her bir klimada defrost özelliği mevcuttur. Soğuk geçen günlerde de klimalar mutlaka defrost yapar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu