Klima Bilgileri

Daikin BRC4C151 Isıtma Soğutma

Daikin BRC4C151 Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Daikin BRC4C151 Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Daikin BRC4C151 Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Daikin BRC4C151 Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde açıkladığımız bilgiler Daikin BRC4C151 / BRC4C152 / BRC4C153 / BRC4C154 / BRC4C155 / BRC4C156 / BRC4C157 / BRC4C158 / BRC4C159 / BRC4C160 model klima kumandası ile alakalı bilgilerdir.

logo

Daikin BRC4C151 Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Öncelikle klima iç ünitesi kapalı ise açmanız gerekir. Bunun için de kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna bir defa basmanız yeterli gelmektedir.
  • Klima iç ünitesi açıldıktan sonra klima kapağını aşağıya doğru çekin. Orada “MODE” tuşu olduğunu göreceksiniz. Bu tuş ile konum ayarı yani çalışma konumu seçimi yapılmaktadır. Tuşa art arda basarak kumanda ekranının solunda “güneş sembolü” nü görüntüleyin. Güneş sembolü klimanın ısıtma moduna geçtiğini belirtir.
  • Sıcaklık derecesi ayarlaması için “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Siz bu tuşlara bastıkça sıcaklık ayarında değişiklik olacak ve bu değişiklik ekrana yansıyacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilir ve ortam için uygun bir sıcaklık ayarı seçebilirsiniz.
  • Ardından cihazın üfleme hızını belirlemek adına “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında değişen fan hızı kademelerini gözlemleyebilirsiniz. Uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Bu işlemden birkaç dakika sonra klima ortam sıcaklığını artıracaktır ve ısıtma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Bayraklı Klima Servisi

Daikin BRC4C151 Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi kapalı durumda ise ilk kez kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna basarak iç üniteyi açın.
  • Ardından kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada bulunan “MODE” tuşunu bulun. Bu tuş konum seçiminde size yol gösterecektır. Ekranda “kar sembolü” görene kadar bu tuşa basmaya devam edin. Kar sembolü kayıt edildiğinde klima soğutma moduna alınmış demektir.
  • Daha sonra sıcaklık ayarı belirlemeniz gerekir. Bundan dolayı kullanmanız gereken tuşlar “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarıdır. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık ayarı değişecek ve kumanda ekranını takip ederseniz ayarladığınız sıcaklığı gözlemleyebilirsiniz. Böylelikle uygun bir ortam sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.
  • Yapılan ısı ayarından sonra “FAN” tuşuna basarak cihazın üfleme hızını seçebilirsiniz. Bu tuşa da her bastığınızda fan üfleme hızı değişecek ve bu değişiklik ekrana yine yansıyacaktır. Ekranı takip ederek uygun bir üfleme hızı seçebilirsiniz.
  • Bu son işlemden birkaç dakika sonra klima ortam sıcaklığını düşürecek ve serinlik sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Viessmann Vitoclima 333-S Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi