Klima Arıza Kodları

Baymak 48 FS Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Baymak 48 FS Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Baymak 48 FS Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Baymak 48 FS Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Baymak 48 FS Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Baymak 48 FS Salon Tipi Kullanım Kılavuzu

Makalemizde sunacağımız bilgiler Baymak 48 FS Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? sorusunun yanıtı ile alakalıdır.

logo

Alarko Carrier Split Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • TIMER Düğmesi

Zaman saati program ayarının yapılabildiği düğmedir. Bir kez basıldığında zaman ayarlaması için hazırlık yapılır, yukarı aşağı yön tuşları ile ayarlama uygulayabilirsiniz. Zaman saati programını iptal etmek için yine bu düğmeye basabilirsiniz.

 • LOCK Düğmesi

Güvenlik kilidi düğmesidir. Düğmeye bastığınız zaman cihaz güvenlik moduna geçer. Bu modda klima kontrol paneli ve kumanda üzerindeki hiçbir düğme çalışmaz. Düğmeye yeniden basıldığında mod iptal edilebilir.

 • COOL Düğmesi

Soğutma modu düğmesidir. Klimayı soğutma moduna almak için kullanabilirsiniz. Yön tuşları ile ısı derecesini düşürüp yükseltebilirsiniz.

 • HEAT Düğmesi

Isıtma modu düğmesidir. Klimayı ısıtma moduna almak için kullanabilir, yön tuşları ile de ısıtma derecesi ayarını uygulayabilirsiniz.

 • ELE-H Düğmesi

Elektriksel ısıtma yani ilave ısıtıcı özelliğidur. İlave ısıtıcı modunun devreye alınmasını sağlar.

 • LOUVER Düğmesi

Hava akış yön ayar düğmesidir. Hava akış kanatçıklarının yönünün ayarlanması sağlanır. Düğmeye bastığınızda dikey hava kanatçıkları otomatik hareketlenir. İsteğe bağlı hava üfleme yönünü bu biçimde seçebilirsiniz.

 • TIMER/TEMP Düğmesi

Sıcaklık değerinin gösterildiği düğmedir. 2.kez basarsanız otomatik ON yahut OFF zamanı görüntülenecektir.

 • WİND Düğmesi

Üfleme fan hızı ayar düğmesidir. Fan hızını bu düğmeye basarak ayarlayabilirsiniz. Düğmeye bastığınızda fan hızı aşağıdaki gibi değişecektir.

LOW (düşük) → HIGH (Yüksek) bu kademelerden istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

 • ON/OFF Düğmesi

Açma/kapama işleminin yapıldığı düğmedir. Klimayı kullanmak istediğinizde veya kapatmak istediğinizde düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • DRY Düğmesi

Nem alma modudur. Havanın nemli olduğu zamanlarda ortam nemini kontrol altına alması amacı ile klimanızı DRY modunda çalıştırabilirsiniz.

 • UP/DOWN Düğmesi

UP klimanın sıcaklık ayarının yükseltilmesi ve zaman ayarında saatin ileri alınmasına yardımcı olmaktadır. Düğmeye her bastığınızda sıcaklık derecesi yükselir, zaman saati programında ise 1 saatlik birimler şeklinde artma olur. DOWN düğmesi ise tam tersidir. Sıcaklık ayarının düşürülmesini ve zaman ayarında saatin geriye alınmasına yardımcı olmaktadır. Düğmeye her bastığınızda sıcaklık derecesi düşer, zaman saati programında ise 1 saatlik birimler şeklinde düşme olur.

Ayrıca Bakınız.  Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi